Omron R88M-G75030H-S2 AC Servo Motor 750w
Couldn't load pickup availability
NEW
Warranty: 12 months
Module Number: R88M-G75030H-S2
Product Description:
G-Series AC servo motor, 750 W, 200 VAC, 3000 rpm, 2.4 Nm, incremental
- Servo control method: Analog, MECHATROLINK II, Pulse train
- Drive supply voltage: 230 V single phase
- Rated output: 0.75 kW
- Rated speed: 3000 r/min
- Rated torque: 2.4 Nm
- Peak torque: 7.05 Nm
- Encoder type: Incremental
- Encoder resolution: 13 Bit
- Motor with brake: No
- Motor with oil seal: No
- Flange size square (LC): 80 mm
- Shaft diameter: 19 mm